Agencja SEO – profesjonalni i kreatywni pozycjonerzy zawsze do Twojej dyspozycji

Pozycjonowanie sklepu internetowego

E-commerce jest obecnie bardzo szybko rozwijającym się sektorem. Zakupy przenoszą się do sieci, gdyż coraz więcej osób preferuje szybkie zamawianie produktów w internecie, zamiast czasochłonnego chodzenia po punktach stacjonarnych. Dlatego jeśli działasz w tej branży, powinieneś postawić na skuteczne SEO pozycjonowanie stron sklepów internetowych. Dzięki temu dotrzesz z ofertą do szerokiego grona klientów. Skorzystaj z naszej pomocy i zwiększaj rozpoznawalność swojej marki.

Dlaczego bez SEO pozycjonowania stron trudno osiągnąć sukces w sieci?

Dobrze zrealizowany proces SEO pozycjonowania witryn z branży e-commerce jest dziś bardzo ważny. Dawniej sklepy stacjonarne promowały się tylko dzięki billboardom, spotom telewizyjnym czy radiowym. W biznesie prowadzonym w sieci jest nieco inaczej, a rolę tych narzędzi przejęła wyszukiwarka internetowa. To w niej klient szuka firmy, która zapewni mu to, czego oczekuje. Użytkownik wpisuje w Google pewne frazy kluczowe i uzyskuje odpowiedzi w formie listy linków prowadzących do witryn. Wedle analiz marketingowych kliknie on niemal wyłącznie te, które znajdują się w pierwszej dziesiątce.

Dlatego, jeśli chcesz poprawić wyniki sprzedaży w sieci, Twój sklep online powinien znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania, najlepiej TOP 10. Atrakcyjne miejsce na liście Google przyczynia się do lepszej widoczności witryny i zachęca do zajrzenia na nią oraz skorzystania z oferty. Skuteczne pozycjonowanie stron może zagwarantować nasza agencja!

pozycjonowanie sklepów

SEO pozycjonowanie sklepu www

Działania związane z SEO pozycjonowaniem sklepów online obejmują m.in.:

• optymalizację – wymiana treści i grafik, usunięcie błędów w kodzie strony, przebudowę menu nawigacyjnego itp.,
• promocję w serwisach społecznościowych,
• analizę i dobór fraz kluczowych
• link building – tworzenie bazy linków zewnętrznych.

Treść ma olbrzymie znaczenie w budowaniu dobrych relacji z klientem. Szczególnie ważna jest w przypadku e-shopów. Należy uważać jednak na jej powielanie. Właśnie dlatego często zadaniem specjalisty jest wspomniana zmiana struktury witryny. Chodzi o ograniczenie liczby podkategorii np. dla tych samych produktów różniących się wyłącznie kolorem. Stworzenie jednej zakładki pomoże uniknąć zduplikowanych opisów, za które Google przyznaje punkty karne.

Trzeba też pamiętać, że skuteczne pozycjonowanie witryn to nie tylko działania nakierowane na roboty wyszukiwarki. Po drugiej stronie monitora jest przecież człowiek, odbiorca oferty, którego należy przekonać do zakupów. Z tego powodu nasza agencja postara się także o przygotowanie merytorycznych, wysokiej jakości tekstów na witrynę. Copywriting to bardzo istotna część usługi nastawionej na promocję w wyszukiwarce Google.

pozycjonowanie sklepów

Zleć fachowcom SEO pozycjonowanie sklepu internetowego – wygraj z konkurencją

Im większa konkurencja, tym trudniejsza jest z nią walka o wysokie pozycje w wyszukiwarce. Dlatego powinni zająć się tym fachowcy – postaw na współpracę z naszą agencją SEO. Przeprowadzimy skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego i zadbamy o to, by znalazł się on na szczycie wyników wyszukiwania, wśród najpopularniejszych witryn. Sprawimy, że Twoja marka stanie się rozpoznawalna, zwiększymy ruch na stronie i stworzymy warunki, które pozwolą Ci poprawić sprzedaż.

Źródło:
https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie-sklepow-internetowych/
https://www.grupa-tense.pl/blog/jaki-system-platnosci-wybrac-w-e-sklepie/